نگهداری بیشتر شیرینی های عید

اشتراک:
نگهداری بیشتر شیرینی های عید خانه داری
مهمترین نکته در روش نگهداری شیرینی خشک و‌ تر این است که این دو نوع شیرینی را باید در جای خشک و خنک نگهداری کرد با ما همراه باشید .

انواع شیرینی های خشک و‌ تر هرکدام بـه شرایط خاصی برای نگه داری نیازمند هستند. با استفاده از روش های گفته برای مدت بیشتری شیرینی خشک یا تر را سالم نگهدارید. روش نگهداری شیرینی را در پرشین وی ببینید.

نگهداری شیرینی

اگر در خانه شیرینی می پزید دقت داشته باشید که از آردهای تازه و نرم استفاده نماییدتا بتوانید مدت بیشتری شیرینی ها را نگهداری کنید.شیرینی های خشک را داخل ظروف درداری بچینید و درجای مناسبی قرار دهید.البته اگر مقدار کمی از شیرینی ها باقی مانده است می توانید این کار را انجام دهید.

باقی ماندن شیرینی

اگر شیرینی زیادی باقی مانده بهتر است روی شیرینی ها را نایلون مخصوص شیرینی (سلفون) بکشید و بعددرون ظرف دردار قرار دهید.زیرا این کار باعث تازه ماندن بیشتر شیرینی ها می شود و مدت مصرف آنها را نیز بیشتر میکند.

نگه داری از شیرینی

شیرینی های تازه را حتماً درون نایلون و جای خشک نگهداری نمایید.و دقت کنید در ظرف حتماً بسته باشد زیرا شیرینی های تر زودتر کهنه و خشک می شوند.برای نگهداری اجیل نیز باید آنها را درون ظرف درداری ریخته و در ظرف را محکم ببندید و درجای خشکو خنکی نگهداری نمایید تا طعم کهنگی به خودش نگیرد.برای داشتن کوتاه مدت شیرینی در یخچال بهتر است آنها را در جعبه های در بسته داخل کیسه های نایلونی بدون منافذ قرار داده شود.از قرار دادن بسته های شیرینی در در معرض نور آفتاب خودداری نمائید.

نگهداری شیرینیروش نگهداری شیرینی

 شیرینی خشک

برای داشتن طولانی مدت شیرینی ، حتما جعبه ها را در کیسه های بدون منفذ نایلونی یا نایلکس قرار داده و در فریزر نگهداری نمایید تا زمان کیفیت مطلوب آنها افزایش پیدا کند.زمان مصرف مطلوب شیرینی جات بستگی به نحوه نگهداری و رعایت نکات فوق دارد. به طور کلی باید بر حسب نیاز شیرینی خریداری کنید و از نگهداری طولانی مدت آن خود داری کنید.شیرینی جات را از جایی تهیه کنید که آنها را در یخچال نگهداری و عرضه نماید.

تفاوت شیرینی تر و خشک

رطوبت کمتر شیرینی خشک نسبت به شیرینی تر، دلیل ماندگاری بیشتر آن است. شیرینی خشک را می توان ۲-۱ هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد. همچنین می توان به مدت یک ماه در فریزر قرار داد.البته باید توجه داشت که هر چقدر مدت زمان  داشتن شیرینی خشک کوتاه تر باشد، بهتر است، زیرا احتمال اکسید شدن روغنی که در تهیه آن به کار می رود، در طولانی مدت افزایش پیدا می کند بنابراین به اندازه نیاز شیرینی خریداری نمایید.

تازه نگه داشتن شیرینیتازه نگه داشتن شیرینی خشک

نکاتی درباره شیرینی عید

یکی از روش های افزایش مدت ماندگاری شیرینی، به خصوص شیرینی های عید، این است که در ظروف در دار  داشته باشید . برای این کار لازم است شیرینی ها را به صورت ردیفی در کنار هم قرار دهید و برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی ها به یکدیگر و خرد شدنشان نیز می توانید ورقه ای از کاغذ روغنی بین ردیف های بالا و پایین قرار دهید سپس برای مدت کوتاه در یخچال بگذارید تا شیرینی تازه تر بماند.

هنگامی که جعبه شیرینی را در یخچال می گذارید باید مواد غذایی که بو دارند را دورتر از جعبه قرار دهید با بسته نگه داشتن درب جعبه از مزه گرفتن شیرینی ها پیشگیری کنید. باوجود این جعبه ها شیرینی ها بـه سادگی بوی مواد غذایی دیگر را بـه خود نمیگیرند.

داشتن  هر نوع شیرینی به صورت تکی باعث می شود تا زودتر خشک شده و کیفیت و طعم خوب ابتدایی خود را از دست دهد. برای جلوگیری از خشک شدن شیرینی ها بهتر اسـت شیرینی ها را بـه صورت ردیفی کنار و روی هم بچینید تا کمتر در معرض هوا قرار بگیرند و دیرتر خشک شوند.

آفتاب  –  اقتصاد انلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی