دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

طرز تهیه گشنیز پلو با مرغ لیمویی خوشمزه و سریع

اشتراک:
طرز تهیه گشنیز پلو آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه گشنیز پلو خوشمزه و آسان در کنار مرغ لیمویی و مخلفات دیگر آشنا می شوید. غذایی بسیار سریع و آسان که به زمان زیادی برای آماده شدن نیاز ندارد و علاوه بر این به دلیل استفاده از سبزی تازه طعم تازگی آن حفظ شده است.

گامدر زیر با طرز پخت نوع بسیار ساده ای از گشنیز پلو آشنا خواهید که سرشار از طعم تازگیست و در طی آن گوشت بدون چربی مرغ تا حدی که هنوز آب دار باشد سرخ شده و روی برنج حاوی گشنیز و لیمو به همراه گوجه فرنگی قرار می گیرد. این غذا را می توانید به عنوان غذایی آسان برای یک شام خوشمزه در نظر بگیرید. در زیر با مرحله به مرحله طرز تهیه گشنیز پلو خوشمزه آشنا می شوید.

طرز تهیه گشنیز پلو با مرغ لیمویی

در غذای سریع و آسان زیر گوشت مرغ با مجموعه ای از مواد مختلف همچون روغن زیتون، سیر، زیر و آب لیمو مرینت و طعم دار می شود که به گزارش پرشین وی علاوه بر طعم خوشمزه رطوبت و نرمی مرغ نیز حفظ می شود و بعد در کنار برنج حاوی گشنیز و لیمو تازه سرو می کنید.

مرینت کردن این غذا نیز زمان چندانی نیاز ندارد و می توانید غذا را در عرض ۳۰ دقیقه آماده کنید. مقداری از گشنیز تازه و خرد شده این غذا را کنار گذاشته و همراه قاچ های لیمو برای گارنیش و تزیین روی برنج استفاده کنید.

مواد لازم:

 • ۲ عدد سینه مرغ (از طول به دو نیم تقسیم کنید)
 • ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • ۴ حبه سیر خرد شده
 • ۱ قاشق چایخوری زیره
 • نمک دریا به میزان لازم
 • فلفل سیاه به میزان لازم
 • ۳ عدد لیمو
 • آب مرغ ۴ فنجان
 • ۲ فنجان برنج باسماتی
 • یک دوم یک دسته گشنیز- خرد و تقسیم شود
 • ۱ فنجان گوجه گیلاسی خرد شده
طرز تهیه گشنیز پلوگشنیز پلو با مرغ آسان

طرزتهیه :

مرحله ۱: در شروع این نوع طرز تهیه گشنیز پلو ، مرغ ها را با روغن زیتون، سیر، زیره، نمک، فلفل و آب یک عدد لیمو داخل یک پاکت زیپی ریخته و اجازه دهید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پیشخوان آشپزخانه بماند تا مزه دار شود.

مرحله ۲: ماهیتابه را روی شعله متوسط رو به بالا گرم کنید. هر طرف مرغ را حدود سه تا پنج دقیقه سرخ کنید و یا تا وقتی که به خوبی پخته شود.

گام ۳: مرغ را حدود ۱۰ دقیقه کنار بگذارید و سپس آن را برش دهید.

مرحله ۴: آب مرغ را به ماهیتابه اضافه کرده و بگذارید جوش بیاید.

۵: آب دو عدد لیمو باقی مانده و به گزارش پرشین وی همچنین برنج را به ظرف اضافه کرده، حرارت را کم کنید و ۱۰ دقیقه بگذارید برنج با آب مرغ بپزد و سپس ۵ دقیقه بگذارید برنج دم بکشد.

مرحله ۶: گشنیز خرد شده را به برنج افزوده و هم بزنید و سپس مرغ های تکه شده و گوجه های گیلاسی را روی برنج قرار دهید.

نکات مفید برای پخت گشنیز پلو:

نکته شماره ۱: در این طرز تهیه گشنیز پلو به جای مرغ می توانید از گوشت، ماهی و میگو نیز استفاده کنید.

غذای برنجی آسانغذای برنجی آسان با مرغ و با گارنیش گوجه فرنگی و لیمو

نکته شماره ۲: برای طعم دار شدن برنج در حین پخت می توان به جای آب، از آب گوشت و یا آب مرغ استفاده کرد. از آنجا که این غذا حاوی گوشت مرغ است، بنابراین آب مرغ را پیشنهاد می دهیم.

نکته شماره ۳: باقیمانده غذا را می توانید تا چهار روز در یخچال نگهداری کنید.

نکته شماره ۴: در کنار شوید پلو با مرغ لیمویی می توانید سبزیجات، سوپ و سالاد و … نیز قرار دهید.

نکته شماره ۵: با افزودن فلفل چیلی می توانید طعم مرغ این غذا را به مرغ تند تغییر دهید.

نکته شماره ۶: به طور کلی برای مرینت کردن مرغ در آب لیمو کمتر از ۱۲ ساعت پیشنهاد نمی شود. ولی با این وجود یکی از نکات خوب این دستور غذا این است که مرینت طولانی نیاز ندارید.

نکته شماره ۷: از آنجا که فرآیند پخت مرغ در این غذا صرفا به سرخ شدن اکتفا شده، بنابراین دمای داخلی مرغ باید به ۱۶۵ درجه فارنهایت برسد تا مغز پخت شود.

نکته شماره: ۸: به جای برنج باسماتی در این طرز تهیه گشنیز پلو می توانید از هر برنجی که موجود دارید استفاده کنید و یکی از ویژگی های خوب این دستور این است که مواد آن قابل جایگزین هستند.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: healthyfitnessmeals

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آشپزی
بیشتر >
فرادرس