یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرز تهیه شیرینی فینانسیه فرانسوی، خوشمزه با مواد اولیه اندک

اشتراک:
طرز تهیه شیرینی فینانسیه آشپزی و شیرینی
با راهنمای کاربردی طرز تهیه شیرینی فینانسیه فرانسوی که یکی از شیرینی های رایج در قنادی های فرانسه است آشنا می شوید. این شیرینی مواد اولیه نسبتا کمی نیاز داشته و پخت آن نیز آسان است.

کیک بادامی و کره ای فینانسیه از شیرینی های رایج در قنادی های فرانسوی است و نسبت به برخی از انواع شیرینی، تعداد مواد اولیه اندکی نیز دارد. در زیر با جزئیات بیشتر از طرز تهیه شیرینی فینانسیه آشنا خواهید شد.

طرز تهیه شیرینی فینانسیه

شیرینی فینانسیه کیک های بادامی کوچکی هستند که در فرانسه بسیار رواج دارد. این نوع کیک با طعم شیرین و کره ای بسیار خوشمزه بوده و بافت آن شبیه کیک های اسفنجی است. به گزارش پرشین وی علاوه بر این در تهیه این کیک تنها از سفیده تخم مرغ استفاده می شود، بنابراین مناسب کسانیست که از خوردن زرده تخم مرغ پرهیز می کنند. با وجود داشتن طعم پیچیده، ولی مواد اولیه اندک و طرزتهیه ساده ای دارد.

فینانسیه اصالتا برخواسته از ناحیه لورین فرانسه است و اولین بار توسط فرقه زنان راهبه ویزیتاندین در قرن ۱۷ام تهیه شد ولی این نوع شیرینی در قرن نوزدهم رایج و فراگیر شد.

گفته می شود نام فینانسیه از قالب مستطیلی سنتی برگرفته شده که به شکل قالب شمش طلاست برگرفته شده ولی هنوز هم برخی از قنادی های فرانسوی این شیرینی را با عنوان “ویزیتاندین” (visitandine) می فروشند.

همچنین طبق فرضیه دیگری، این کیک در یک منطقه مالی و در مرکز خرید و فروش سهام در پاریس محبوب شد چرا که این کیک را به سادگی در یک پاکت گذاشته و بدون خراب شدن تا مدت طولانی نگهداری می کردند و از این رو به نام فینانسیه (سرمایه دار) معروف شده است.

آموزش کیک و شیرینی فرانسویبافت شیرینی فینانسیه شبیه کیک اسفنجی

مواد لازم در طرز تهیه شیرینی فینانسیه :

  • ۳۰ گرم آرد بادام
  • ۳۰ گرم آرد همه منظوره
  • ۲ عدد سفیده تخم مرغ
  • ۸۰ گرم پودر قند
  • ۵۰ گرم کره
  • یک دوم قاشق چایخوری عصاره وانیل
  • خلال یا تکه های خرد شده بادام (اختیاری)

(میزان مواد ذکر شده این کیک را باید به طور دقیق اندازه گیری کرده و نباید از فنجان و یا قاشق غذاخوری و امثال آن استفاده کنید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه پیشنهاد می شود از ترازو آشپزخانه دیجیتالی استفاده کنید.)

مراحل تهیه شیرینی فینانسیه

مرحله اول

آرد بادام و آرد همه منظوره را با یکدیگر ترکیب کرده و برای این کار از همزن ایستاده (کاسه ای) و یا از همزن دستی برقی استفاده کنید.

مرحله دوم

در این مرحله از طرز تهیه شیرینی فینانسیه ، سفیده تخم مرغ و پودر قند را تا جایی هم بزنید که مثل برف سفید شده و به شکل قله های نرم درآید.

کیک کوچک فرانسویراهنمای تصویری تیه کیک فینانسیه و نوع قالب

مرحله سوم

به آرامی مخلوط آردی را به مواد تخم مرغی مرحله قبل اضافه کنید. دار ادامه به آرامی کره و عصاره وانیل را نیز اضافه کنید تا خمیر نرم شود. نکته: توجه داشته باشید (نباید) بیش از اندازه هم بزنید.

مرحله چهارم

خمیر را به کیسه قیف منتقل کنید. اگر کیسه قیف در اختیار ندارید می توانید خمیر را داخل کیسه پلاستیکی ریخته و یک سمت آن را قیچی کنید تا مثل قیف عمل کند. سپس خمیر را به قالب کیک فینانسیه منتقل کرده و به گزارش پرشین وی روی آن تعدادی خلال بادام و یا تکه های خرد شده بادام قرار دهید.

(نکته: همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید قالب این شیرینی به شکل مستطیل های کوچک است ولی اگر در دسترس ندارید می توانید آن را به شکل یک مستطیل بزرگ پخته و سپس آن را به طور مساوی به مستطیل های کوچکتر برش بزنید.)

مرحله پنجم

قالب کیک را در دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد (یا ۴۲۸ درجه فارنهایت) به مدت ۱۲ دقیقه داخل فر قرار دهید.

مرحله ششم

پس از پخت و قبل خارج کردن از قالب کیک، اجازه دهید ۱۵ دقیقه خنک شود.

طرز تهیه شیرینی فینانسیهنتیجه نهایی طرز تهیه شیرینی فینانسیه با تکه های بادام

سوالات رایج برای پخت کیک فینانسیه

آیا می توان از شکر کمتر و یا از شکر قهوه ای در دستور این کیک استفاده کرد؟

بله تهیه این کیک با شکر کمتر و یا شکر قهوه ای ممکن است.

تا چه مدت می توان این کیک را نگهداری کرد؟

این کیک را می توانید تا یک روز یا کمی بیشتر در دمای اتاق نگه دارید.

آیا قبل از پخت کیک، باید خمیر را داخل یخچال قرار داد؟

نه نیازی به این کار نیست.

آیا می توان از شکر دانه ریز به جای پودر قند استفاده کرد؟

در طرز تهیه شیرینی فینانسیه می توانید آن را با شکر دانه ریز نیز امتحان کنید ولی پودر قند بافت بهتری برای خمیر این کیک ایجاد می کند.

آیا می توان این کیک را از قبل آماده کرده و سریع سرو نکرد؟

بله می توانید فینانسیه را از قبل آماده کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: rasamalaysia، wikipedia

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس