چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

روش صحیح فریز کردن انواع نان و یخ زدایی آن ها

اشتراک:
فریز کردن انواع نان خواص خوراکیها
اگر می خواهید ماندگاری نان خود را افزایش دهید، آن را فریز کنید. نان را با بسته بندی آن در پلاستیک یا فویل و بستن آن در کیسه فریزر منجمد کنید. بسته به نوع نان، ممکن است لازم باشد از روش دیگری استفاده کنید.

فریز کردن انواع نان یک راه عالی برای نگهداری نان برای استفاده بعدی است. تقریباً هر نوع نانی را که می‌خرید می‌توانید منجمد و ذوب کنید. انداختن نان ها در فریزر می تواند عمر مفید آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.با این حال، مهم است که نان خود را به گونه ای ذخیره و منجمد کنید که از تغییر بافت و طعم جلوگیری کند.

این اینجا دلایل منجمد کردن نان، نحوه یخ زدن و آب کردن صحیح نان و نکات منفی احتمالی را که باید در نظر داشته باشید می توانید در پرشین وی بخوانید:

چرا نان را فریز کنیم؟

کمتر چیزی به اندازه نان تازه خوشمزه و رضایت بخش است، به خصوص نان خانگی و نانوایی. با این حال، این نان های تازه و خانگی اغلب ماندگاری کوتاهی دارند، زیرا مواد نگهدارنده در آنها کم است یا اصلاً مواد نگهدارنده اضافه نشده است.اگر نان خود را روی پیشخوان یا انباری در بسته بندی اصلی خود بگذارید، ممکن است در عرض چند روز کهنه شود و اگر مراقب نباشید، این به دلیل قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت ممکن است کپک بزند.

روش فریز کردن انواع نان

نان هایی که به صورت تجاری تولید می شوند و از فروشگاه خریداری می شوند، دارای مواد نگهدارنده هستند و مدت زمان بیشتری در دمای اتاق نگهداری می شوند.

شما می توانید با پیچیدن نان در فویل آلومینیومی یا بسته بندی پلاستیکی و نگهداری آن در جعبه نان یا کیسه نان خود طراوت را حفظ کنید. ولی ممکن است که مقداری تردی خود را از دست دهد.

فریز کردن انواع نان یکی از بهترین راه ها برای تازه نگه داشتن نان است. به شما این امکان را می دهد که نان را برای مدت طولانی تری نگه دارید و کیفیت و بافت آن را حفظ کنید.

در واقع، نان یخ زده ای که ذوب شده است طعمی شبیه به نان تازه خواهد داشت.

نحوه فریزکردن انواع نان ها و نحوه نگهداری نان ها در فریزر

نحوه فریز کردن نان لواش ، سنگک و بربری به صورت کامل یا برش داده شده به صورت زیر است:

۱- نان را در فویل آلومینیومی یا پلاستیکی محکم بپیچید.

۲- در یک کیسه فریزر بدون هوا قرار دهید.

۳- محکم مهر و موم کنید. با تاریخ برچسب گذاری کنید.

۴- بعد در فریزر نگهداری کنید.

اگر نان خانگی را فریز می کنید، قبل از انجماد مطمئن شوید که کاملا خنک شده باشد.

اگر می خواهید لایه محافظتی دیگری برای نان در فریزر قرار دهید، اول نان را در پلاستیک بپیچید و سپس در فویل آلومینیومی بپیچید.

مهم نیست که از فویل یا نایلون استفاده می کنید، تا زمانی که نان خود را محکم بپیچید، باید بتوانید مدت زمان تازه ماندن نان خود را افزایش دهید.

نحوه نگهداری نان در فریزر

روش های فریز کردن انواع نان

برخی از انواع نان ها ممکن است به روش های مختلف انجماد نیاز داشته باشند.

برای فریز کردن نان های همبرگر یا ساندویچی و نان های رولی دیگر:

۱- آنها را کنار هم در یک لایه در کیسه فریزر قرار دهید.

۲- محکم مهر و موم کنید. با تاریخ برچسب گذاری کنید.

۳- بعد در فریزر نگهداری کنید.

شما می خواهید این نان های یخ زده را ظرف چند هفته بخورید. اگر می خواهید آنها را برای مدت طولانی تری فریز کنید، قبل از قرار دادن آنها در کیسه فریزر، هر کدام را جداگانه در پلاستیک بپیچید.

پیچیدن هر کدام به صورت جداگانه نیز از چسبیدن آنها به یکدیگر جلوگیری می کند و فریز کردن انواع نان ها را راحت تر می کند. بنابراین اگر نان‌های زیادی دارید و نمی‌توانید آن‌ها را به صورت یک لایه در یک کیسه قرار دهید، بسته‌بندی جداگانه هر کدام راه خوبی است.

می‌توانید همین روش را برای کلوچه، تکه‌های نان ذرت، تکه‌های نان کدو سبز یا موز و شیرینی‌ها دنبال کنید. شیرینی ها را قبل از انجماد برش دهید تا یخ زدایی آنها راحت تر باشد.

نحوه نگهداری نان های مسطح مانند نان پیتا :

۱- پیتا را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید یا در کیسه فریزر قرار دهید.

۲- اگر می خواهید یک لایه محافظ اضافی داشته باشید، آن را در فویل آلومینیومی بپیچید.

۳- در فریزر نگهداری کنید.

لازم نیست هر تکه نان پیتا را قبل از انجماد بپیچید. آنها تمایلی به چسبیدن به هم در فریزر ندارند.

نگهداری نان پیتا

می توانید از همین روش انجماد برای نان تورتیلا استفاده کنید. با این حال، ممکن است قبل از انجماد، یک تکه کاغذ روغنی بین هر نان تورتیلا قرار دهید. این می تواند از چسبیدن آن جلوگیری کند و استفاده از آن را در یک زمان آسان تر کند.

در نهایت، برخی از نان ها اگر همیشه در حالت یخ نگه داشته شوند، بهترین حالت را دارند. نان های جوانه زده مانند نان ازکیل اغلب به صورت منجمد فروخته می شوند و توصیه می شود در فریزر نگهداری شوند. این به این دلیل است که آنها مواد نگهدارنده زیادی ندارند.

راه های یخ زدایی نان ها

آب کردن نان به همان اندازه که فریز کردن آن آسان است راحت می باشد.

به خاطر داشته باشید که اکثر نان های فریز شده معمولاً زمانی بهترین هستند که در عرض ۳ تا ۶ ماه مصرف شوند. نانی که برای مدت طولانی یخ زده است ممکن است در فریزر سوخته یا مقداری طعم و بافت را از دست بدهد.

برای آب کردن نان، کافی است آن را از فریزر خارج کنید و بگذارید ۱ تا ۳ ساعت روی پیشخوان آب شود. همچنین می توانید نان یخ زده خود را یک شب در یخچال نگهداری کنید تا به آرامی آب شود. هنگام ذوب آن را در بسته بندی خود نگهداری کنید.

اگر می خواهید نان را گرم کنید تا بعد از آب شدن تازه شود، آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در فر با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۵ درجه سانتیگراد) گرم کنید.

می توانید مافین ها را به مدت ۳۰ تا ۹۰ ثانیه در مایکروویو با حرارت زیاد ذوب کنید تا ذوب شوند. قبل از استفاده از مایکروویو حتماً بسته بندی پلاستیکی را بردارید.

مضرات نگهداری نان در فریزر و فریز کردن انواع نان

انجماد نان آسان و مفید است، اما ممکن است معایبی نیز داشته باشد.

به عنوان مثال، نان منجمد می تواند باعث تغییر رنگ یا تغییر در طعم و بافت نان شود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که نان شما بیش از ۶ ماه ذخیره شده باشد یا به درستی ذخیره نشده باشد.

حتما قبل از فریز کردن انواع نان نکات لازم در مورد نحوه پیچیدن نان را رعایت کنید تا از این مسائل در امان بمانید.

نان یخ زده اگر وقت ندارید آن را آب کنید و باید فوراً از نان خود استفاده کنید می تواند ناخوشایند باشد.

در نهایت، ممکن است بریدن نان های یخ زده برای شما دشوار باشد. اگر سعی کنید هر بار فقط یک برش بخورید این کار را سخت می کند. برای جلوگیری از این وضعیت، سعی کنید نان خود را قبل از فریز کردن برش دهید.

مزایا نگهداری نان در فریزر در مورد میزان قند

نگهداری نان در فریزر می تواند در واقع میزان قند قابل هضم آن را کاهش دهد، که این امر برای افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که به دنبال کنترل قند خون خود هستند، مفید است.زمانی که نان را فریز می کنید و سپس آن را گرم می کنید، نشاسته ژلاتینه شده به “نشاسته مقاوم” تبدیل می شود. هضم این نوع نشاسته برای بدن سخت تر است، به این معنی که قند موجود در آن به آرامی تر آزاد می شود و قند خون به طور ناگهانی افزایش نمی یابد.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
خواص خوراکیها
بیشتر >
آرون گروپس