استفاده حداکثری از روز با ۱۰ روش آسان و قابل اجرا

اشتراک:
استفاده حداکثری از روز با ۱۰ روش آسان و قابل اجرا روانشناسی
یکی از نویسندگان کتاب های پرفروش موفقیت ده پیشنهاد جالب و در خور توجه برای استفاده حداکثری از روز های زندگی دارد که در عین سادگی ، قابل تامل و مفید هستند و موجب می شود احساس خوبی نسبت به روزهای خود داشته باشید.

جاشوا بکر نویسنده کتاب پرفروش”بیشتر از کمتر”  ده روش و پیشنهاد عالی برای استفاده حداکثری از روز دارد که در زیر با آنها آشنا می شوید.

روش های استفاده حداکثری از روز

“موفقیت در زندگی با توجه کردن به چیزهای کوچک ساخته می شود نه چیزهای خیلی بزرگ” – بوکر تی. واشنگتن

زندگی ما مجموعه ای از تک تک روزهاست که پشت سرهم می آیند. خورشید طلوع می کند، غروب می کند و دوباره طلوع می کند و به گزارش پرشین وی در نهایت با انتخاب در چگونگی گذراندن روزها، نوع زندگی خود را تعیین می کنیم.

“متاسفانه بیشتر عمرم از توجه به روزهایم غافل ماندم. از هر روز گذر کردم ولی تلاش چندانی برای به حساب آوردن آنها نمی کردم و روزها می آمدند و می رفتند و قبل از اینکه یاد بگیرم چطور از آنها حداکثر استفاده را ببرم، بیشتر روزهایم به هدر رفتند.”

“ولی از چند سال پیش تاکنون دیدگاهم به زندگی تغییر کرد، و حالا از نظر من، هر روز مثل یک هدیه مهم و ارزشمند است که باید پتانسیل تک تک روزها را شناسایی و کشف کرده و از آنها نهایت استفاده را ببریم. برخی آدم های روی زمین روزهای بیشتر و برخی دیگر روزهای کمتری در این دنیا دارند ولی باید سپاسگزار روزهای عمرمان باشیم و با آنها زندگی مان را بسازیم.”

در زیر ده روش پیشنهادی جاشوا بکر برای استفاده حداکثری از روز ها را می خوانید:

پیشنهاد اول: سحرخیز باشید.

صبح های زود ساکت، آرامش بخش، پربار، انرژی بخش است و جاشوا بکر این وقت از روز را محبوب ترین بخش روز خود می داند.

استفاده حداکثری از روزگام های آسان برای داشتن روز بهینه

پیشنهاد دوم: سالم و خوب غذا بخورید.

غذایی که به بدن تان وارد می کنید در حقیقت سوختی است که شما را به حرکت وا می دارد و عاقلانه است که از سلامت نوع غذای روزمره خود آگاه باشید. حتما پروتئین را در صبحانه خود شامل کنید چرا که ذهن تان را تیزتر و شفاف تر نگه می دارد.

پیشنهاد سوم: ورزش کنید.

طبق مطالعات اخیر، افرادی که به طور منظم ورزش می کنند شادتر و آرامتر بوده و علاوه بر این به راحتی بیشتری با مسائلی که در طول روز ممکن است پیش بیاید کنار می آیند. از آن جالب تر اینکه یکی از مطالعات صورت گرفته نشان می دهد اثرات و فواید این کار به صورت روزمره مشخص می شود. بدین معنی که شما در همان روزی که تصمیم بگیرید حداقل ۲۰ دقیقه ورزش کنید، از فواید این کار بهرمند می شوید.

پیشنهاد چهارم: یکی از کارهای بزرگ خود را کامل کنید.

همه ما پروژه، کار و یا امورات دیگری داریم که لازم است آنها را کامل کنیم. ممکن است لیست کارهایی که باید انجام دهید آنقدر طولانی باشد که نتوان همه آنها را در یک روز انجام داد، ولی استفاده حداکثری از روز کرده و یکی از کارهای بزرگ لیست خود را انتخاب و سپس انجام دهید. زمانی که آن کار را به پایان رساندید، به سراغ بعدی بروید.

پیشنهاد پنجم: یکی از کارهای محبوب تان را انجام دهید.

صرف نظر از کارها و مسئولیت های روزانه زندگی، آرزوها، اهداف و امیدهایی دارید. سرگرمی ها و یا فعالیت هایی دارید که در زندگی با آنها نفس می کشید و شخصیت شما را شکل می دهند. از چنین موهبت و فرصت های زندگی با آغوش باز استقبال کنید و به گزارش پرشین وی هر روز یکی از کارهایی که عاشق آن هستید را انجام دهید.

پیشنهاد ششم: استراحت مفید و موثر داشته باشید.

استراحت کردن درست مثل آب و غذا و هوا برای بدن ضروریست. بدن ما به طور روزانه و هفتگی نیاز به شاداب شدن دارد. نباید برنامه استراحت خود را نادیده بگیرید و علاوه بر این هنگام استراحت، احساس گناه و عذاب وجدان نیز نداشته باشید.

استفاده بهینه از زماناستفاده بهینه از روزهای زندگی

پیشنهاد هفتم: حواس خود را به دیگران بدهید.

چیزهایی که حواس تان را از اطرافیان پرت می کند را کنار بگذارید. در مکالمه ها شرکت کنید. سوال بپرسید. برای جواب شنیدن و جواب دادن زمان بگذارید. با دیگران چشم در چشم شوید. چشمان آنها بیشتر از کلماتشان می توانند حرف برای گفتن داشته باشند.

پیشنهاد هشتم: به دیگری ببخشید.

لذت کامل زندگی تنها در خودخواهانه برای خود زندگی کردن نیست. در عوض بزرگترین لذت ها و رضایت خاطرها در لحظه هایی به وجود می آید که تصمیم می گیرید نسبت به دیگران بخشندگی داشته باشید. برای استفاده حداکثری از روز ، هر روز زندگی خود را روی شخص دیگری سرمایه گذاری کنید. به یک کودک آموزش دهید. به یک همکار کمک کنید. به یکی از خیریه های محلی پول اهدا کنید و یا اینکه فقط با دوستی تماس بگیرید که نیاز است خبری از شما بشنود.

پیشنهاد نهم در استفاده حداکثری از روز : روح خود را تغذیه کنید.

زندگی ما بسیار مهم تر از خون و گوشت است. ذهن، قلب و روح نیز از چیزهای مهمی هستند که نباید به آنها بی توجهی کرده و از پرورش آنها بازبمانید. به گزارش پرشین وی هر روز زمانی را بیابید تا با شکرگذاری، خنده، امید و ایمان روح خود را تغذیه کنید.

پیشنهاد دهم: خود را بازیابی کنید.

فرادا روز دیگری با فرصت ها و پتانسیل های دیگر است. باید آن را با حالتی تازه و شفاف آغاز کنید. ده دقیقه از هر شب را به مرتب کردن به هم ریختگی ها و شاداب تر کردن خانه بپردازید تا برای روز بعد آماده باشد. فردا خودش به تنهایی برای این کار از شما ممنون خواهد شد!

امروز یکی از بزرگترین موهبت هایی است که تاکنون دریافت کرده اید. از آن عاقلانه استفاده کرده و از هدر دادن حتی یک روز زندگی نیز بپرهیزید.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین ی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: becomingminimalist

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
جراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
جمله های ارزشمند که کودک عصبانی را آرام می کند جمله های ارزشمند که کودک عصبانی را آرام می کند

یکی از مشکلاتی که برخی از والدین با آن مواجه هستند خشم زیاد در کودکان است در این مطلب همراه شوید زیرا به موضوع رفتار با کودک عصبانی پرداخته ایم.

چگونه از خودخوری کردن دور شویم؟ عواقب خودخوری چیست؟
درمان اضطراب واسترس باراحت ترین روشهای خانگی
خاطرات بد زندگی را اینگونه از ذهن خود رها کنید
انتخاب همسر ایده ال را با دانستن این نکات خواهید داشت
بیماری روانی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید
با این ترفندها مچ یک شخص دروغگو را هنگام دروغ گفتن بگیرید
به کودکانتان بیاموزید که چگونه خوش بین باشند
کودکان موفق را با اینطور حرف زدن تربیت خواهید کرد/ حتما بخوانید
اضطراب این تاثیرات خطرناک را روی مغز میگذارد
عصبانیت خودتان را در محیط کار اینگونه کنترل نمائید
چرا خاطرات دوران کودکی درست یادمان نمی آید؟
مردان در ازدواج دوم موفق ترند یا زنان؟
خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم!
انتقاد چیست؟ انواع انتقاد کردن و شیوه درست انتقاد کردن کدامند؟
رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟
نکات آموزنده برای از بین بردن خودشیفتگی(فرزندسالاری) کودکان
به چه کسانی شیرین عقل می گویند
افراد کم رو و خجالتی موفق می شوند؟
دختران در آرزوی پسر بودن