جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

طرز تهیه جوجه کباب به سبک خاورمیانه ای

اشتراک:
طرز تهیه جوجه کباب آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه جوجه کباب به سبک خاورمیانه ای آشنا شوید که با مواد اولیه در دسترسی تهیه می شود و علاوه بر این می تواند تنوعی در جوجه کباب های معمولی باشد.

در زیر با نحوه پخت نوعی جوجه کباب آشنا خواهید شد که به سبک خاورمیانه ای شناخته شده است و مواد لازم برای آن نیز معمولا در دسترس است، بنابراین می تواند تنوع خوبی برای جوجه کباب های رایج باشد. با جزئیات بیشتر از طرز تهیه جوجه کباب خاورمیانه ای آشنا خواهید شد.

طرز تهیه جوجه کباب خاورمیانه ای

جوجه کباب خاورمیانه ای در موادی همچون ماست، روغن زیتون، لیمو، سیر و ادویه های مختلف طعم دار شده و به گزارش پرشین وی سپس روی منقل کباب می شود. آماده کردن آن ساده است و شاید تنها بخشی که ممکن است کمی زمان بر باشد به سیخ کشیدن جوجه ها و پیازها باشد.

اگر زمان زیادی در اختیار ندارید می توانید از مرحله به سیخ کشیدن جوجه ها صرف نظر کرده و همه جوجه ها را با هم کبابی کنید و پیازهای قرمز را نیز به شکل قاچ های درشت خرد کنید و آنها را روی گریل بریزید.

فقط نکته ای که شاید برایتان مفید باشد این است که هنگام طبخ این جوجه کباب میزان مواد را بیشتر از حدی که فکر می کنید کافیست درست کنید، چرا که اگر برای جمعیت بیشتری درست کنید ممکن است کباب کم بیاید!

طرز تهیه جوجه کبابنتیجه سرو نهایی جوجه کباب خاورمیانه ای در کنار پلو باسماتی و میوه خشک و بادام

مواد لازم:

 • ۱ پیمانه ماست یونانی
 • ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر
 • ۲ قاشق چایخوری پاپریکا
 • یک دوم قاشق چایخوری زیره
 • یک هشتم قاشق چایخوری دارچین
 • ۱ قاشق چایخوری فلفل قرمز خشک و خرد شده (اگر تندی زیاد را دوست ندارید این میزان را به یک دوم قاشق چایخوری کاهش دهید.)
 • پوست رنده شده یک عدد لیمو
 • ۲ قاشق غذا خوری آب یک عدد لیمو تازه
 • یک و سه چهارم قاشق چایخوری نمک
 • یک دوم قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده
 • ۵ حبه سیر، ریز خرد شده
 • حدود یک کیلو و نیم ران مرغ بدون پوست، چربی های آن را گرفته و به تکه های ۴ سانتی متری خرد کنید. (توضیحات بیشتر در انتهای مطلب آمده است.)
 • ۱ عدد پیاز قرمز درشت
 • روغن، برای چرب کردن گریل

طرز تهیه جوجه کباب خاورمیانه ای

مرحله اول

در کاسه ای متوسط ماست، روغن زیتون، پاپریکا، زیره، دارچین، فلفل قرمز، پوست لیمو، آب لیمو، نمک، فلفل سیاه و سیر را با هم مخلوط کنید.

خرد کردن مرغاندازه ایده آل برای خرد کردن ران مرغ برای جوجه کباب

مرحله دوم : به سیخ کشیدن جوجه ها

برای اینکه در انتهای کار شستشوی ظرف ساده تر باشد، پیشنهاد می کنیم کف ظرف مورد نظرتان را با یک فویل آلمینیومی بپوشانید. سپس جوجه ها را به سیخ های فلزی بکشید، در صورت لزوم اگر تکه های مرغ نازک و بلند بود آنها را تا کرده و در سیخ فرو کنید و یکی در میان در بین آنها پیاز قرمز قرار داده و سپس روی ظرفی که از قبل آماده کردید قرار دهید. ولی مراقب باشید بیش از اندازه سیخ ها را فشرده از مواد نکنید.

نکته: به ۶ تا ۸ سیخ برای به سیخ کشیدن جوجه ها نیاز دارید.

مرحله سوم: آغشتن جوجه ها به مواد مرینت

در این مرحله از طرز تهیه جوجه کباب مواد مرینت مرغ ها را روی سراسر گوشت ها بزنید به نحوی که تمام قسمت های گوشت به مواد آغشته شود. سپس روی ظرف را پوشانده و به گزارش پرشین وی حداقل به مدت هشت ساعت و یا یک شبانه روز داخل یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: آماده کردن گریل

از قبل درجه حرارت گریل را متوسط رو به بالا گرم کنید. برای چرب کردن گریل، به آرامی مقداری از دستمال کاغذی حوله ای را به روغن آغشته کرده و با استفاده از انبر با دقت چندین بار روی شبکه های فلزی توری بزنید تا وقتی که براق و آغشته به روغن شود.

مواد مرینت مرغبه سیخ کشیدن جوجه ها با پیاز و آغشتن به مواد مرینت

مرحله پنجم: کباب کردن جوجه ها

جوجه ها را روی گریل قرار داده و تا وقتی که طلایی مایل به قهوه ای شود به طور کامل بپزید. هر از چند وقت هر ۱۳ تا ۱۵ دقیقه سیخ ها را بچرخانید.

(از آنجا که مواد مرینت ماستی ممکن است باعث شود سیخ ها به سطح شبکه های گریل بچسبد، بنابراین در صورت لزوم از کفگیر فلزی برای جدا کردن کباب ها از سطح گریل استفاده کنید). پس از کباب شدن جوجه ها آنها را به بشقاب منتقل کرده و سرو کنید.

(در این آموزش، جوجه کباب در کنار پلو باسماتی مخلوط با میوه خشک و بادام سرو شده است)

نکته مفید درباره انتخاب گوشت مرغ در طرز تهیه جوجه کباب

در این آموزش به طور مشخص از ران مرغ بدون پوست استفاده شده است چرا که آب دارتر و خوش طعم تر از سینه مرغ است و با مواد مرینت حاوی ماست و لیمو بهتر عمل می کند. علاوه بر این پخت آن آسان تر است بدون اینکه گوشت خشک شود.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: onceuponachef

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده