یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

طرزتهیه کیک سیب فرانسوی ، خوشمزه و با مواد اولیه در دسترس

اشتراک:
طرزتهیه کیک سیب فرانسوی آشپزی و شیرینی
با مراحل و ریزه کاری های طرزتهیه کیک سیب فرانسوی آشنا خواهید که مواد اولین در دسترسی داشته و نیاز به مهارت و تجربه خاصی در شیرینی پزی ندارد. همچنین برای سرو در صبحانه و عصرانه نیز مناسب است.

کیک سیب فرانسوی بافتی مرطوب، کره ای و نرم داشته و یکی از آسان ترین کیک هایی است که می توانید تهیه کنید و ایده خوبی برای سرو به عنوان دسر در صبحانه و یا برخی مناسبت های خاص است. در زیر با جزئیات بیشتر از طرزتهیه کیک سیب فرانسوی آشنا خواهید شد.

طرزتهیه کیک سیب فرانسوی

کیک سیب فرانسوی زیر را به دلایل مختلفی از جمله داشتن بافت نرم، روشن و خامه ای شکلی که به لطف تکه های سیب ایجاد می شود و همچنین طعم خوشمزه ای که دارد دوست خواهید داشت. به گزارش پرشین وی همچنین از آنجا که شیرینی بیش از اندازه ای ندارد برای سرو در صبحانه و یا میان وعده مناسب است.

مواد لازم:

 • ۱ پیمانه آرد همه منظوره
 • ۱ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
 • یک چهارم قاشق چایخوری نمک
 • یک دوم پیمانه کره – به دمای اتاق رسیده باشد
 • دو سوم پیمانه شکر دانه ریز کمی بیشتر برای پاشیدن روی کیک
 • ۲ عدد تخم مرغ بزرگ
 • ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
 • ۲ عدد سیب پوست گرفته، هسته گیری و خرد شده به تکه های حدود یک و نیم سانتی متری (باید حدود سه و نیم تا ۴ پیمانه سیب خرد شده داشته باشید.)

وسایل مورد نیاز:

 • همزن دستی برقی
 • قالب کیک کمربندی ۹ اینچی و یا قالب کیک گرد معمولی
 • قاشق و پیمانه اندازه گیری
طرزتهیه کیک سیب فرانسویمراحل آماده کردن خمیر کیک

مراحل طرزتهیه کیک سیب فرانسوی

مرحله ۱: آماده کردن فر و قالب کیک

طبقه بندی های فر را به نحوی تنظیم کنید که کیک را در وسط قرار دهید و سپس فر را از قبل روی ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. داخل قالب کیک کمربندی ۹ اینچی را با کره و یا اسپری روغن چرب کنید. و یا به صورت جایگزین می توانید در داخل یک قالب کیک معمولی ۹ اینچی کاغذ شیرینی پزی به شکل دایره پهن کرده و سپس آن را با کره و یا اسپری روغن چرب کنید.

مرحله ۲: مخلوط کردن مواد خشک

در کاسه ای آرد، بیکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید.

مرحله ۳ : مخلوط کردن مواد خیس کیک

می توانید خمیر کیک را با دست، همزن دستی برقی و یا همزن برقی ایستاده و متصل کردن سری پهن پارویی شکل به آن، هم بزنید. ابتدا کره و شکر دانه ریز را با سرعت متوسط – بالا به مدت ۳ دقیقه هم بزنید تا روشن و پفی شکل شود.

مرحله ۴ : افزودن تخم مرغ و وانیل

تخم مرغ ها را به نوبت به مواد اضافه کنید، اجازه دهید یکی کاملا مخلوط شود و سپس بعدی را اضافه کنید. در صورت لزوم با استفاده از کفگیر لاستیکی خمیر چسبیده به اطراف و یا ته کاسه را جمع کنید. عصاره وانیل را افزوده و مخلوط کنید. به گزارش پرشین وی در این مرحله از طرز تهیه کیک سیب فرانسوی ، ممکن است خمیر ظاهری دانه دانه داشته باشد.

آماده کردن مایه کیکریختن مایه کیک داخل قالب

مرحله ۵: افزودن مواد آردی به مایه کیک

با قرار دادن همزن روی سرعت کُند، مخلوط آردی را به مواد اضافه کرده و اجازه دهید در هم یکی شود. نباید زیاد هم بزنید.

مرحله ۶: افزودن سیب

با کمک کفگیر، سیب های خرد شده را نیز در مواد یکی کنید. در این مرحله خمیر سفت خواهد شد.

مرحله ۷: پختن کیک

خمیر را به قالب کیک که از قبل آماده کردید، منتقل کنید. روی آن را کمی با کفگیر صاف کرده و سپس مقداری شکر دانه ریز (حدود یک قاشق غذاخوری) روی تمام سطح کیک بپاشید.

مرحله ۸: خنک کردن کیک

حدود ۴۰ دقیقه و یا تا زمانی که وقتی یک سیخ چوبی را داخل کیک فرو برده و تمیز بیرون بیاید، بپزید. کیک را روی توری سیمی قرار داده و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه خنک شود. سپس کیک را از قالب جدا کرده و آن را روی ظرف کیک و یا توری سیمی قرار دهید.

(جدا کردن کیک از قالب: برای جدا کردن کیک، اول چاقو را دور قالب کیک کشیده تا از لبه های قالب جدا شود، اگر از قالب کمربندی استفاده کردید، تنها کافیست کمربند دور قالب را باز کنید و اگر از قالب کیک معمولی استفاده کردید، کیک را به داخل ظرف سرو برگردانده و سپس کاغذ شیرینی پزی را از آن جدا کنید.)

مرحله ۹: پاشیدن پودر قند (اختیاری)

در صورت تمایل در این مرحله از طرز تهیه کیک سیب فرانسوی می توانید مقداری خاک قند و یا شکر قنادی را روی سطح کیک الک کنید. این کیک را می توانید گرم و یا خنک شده به میزان دمای اتاق، سرو کنید.

کیک سیب سادهنتیجه نهایی کیک سیب فرانسوی با رویه پودر قند

نکات مفید سرآشپز

نکته شماره ۱: این کیک را می توانید در کنار یک اسکوپ خامه همزده و یا بستنی وانیلی سرو کنید. ریختن کمی سس کاراملی روی کیک و یا پاشیدن مقداری پودر قند روی آن از دیگر ایده ها برای سرو و گارنیش این کیک است.

نکته شماره ۲: این کیک را می توانید در ظرف دربسته و در دمای اتاق به مدت دو روز نگهداری کنید و یا به گزارش پرشین وی می توانید آن را داخل ظرف دربسته به مدت پنج روز داخل یخچال نگهداری کنید.

مورد شماره ۳: این کیک به خوبی فریز می شود.

نکته شماره ۴: برای نگهداری طولانی مدت در فریزر، ابتدا اجازه دهید کاملا خنک شود و سپس آن را در یک سلفون و یا پلاستیک، محکم بپیچید و سپس فویل آلمینیومی به دور آن بپیچید. آن را داخل یک ظرف دربسته و یا یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار داده و به مدت ۲ الی ۳ ماه در فریزر نگه دارید. پیش از مصرف نیز ابتدا یک شبانه روز آن را داخل یخچال قرار داده و قبل سرو، آن را به دمای اتاق برسانید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: lemonblossoms

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس