سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرزتهیه کیک بارا بریت ، کیک سنتی و متفاوت کشور ولز

اشتراک:
طرزتهیه کیک بارا بریت آشپزی و شیرینی
با طرزتهیه کیک بارا بریت آشنا می شوید که نوعی کیک متفاوت و سنتی مربوط به کشور ولز است و تقریبا کمی متفاوت از دیگر کیک هایی که می شناسید، تهیه می شود.

در این مطلب با طرزتهیه کیک بارا بریت آشنا خواهید شد که یکی از شیرینی های سنتی کشور ولز محسوب شده و به خصوص در روز عید سنت دیوید ولز طرفداران زیادی دارد.

طرزتهیه کیک بارا بریت

بارا بریت کلمه ای ولزی است که از کلمه بارا (نان) و بریت (خال خالی) گرفته شده و تصور می شود این نام به دلیل ظاهر لکه دار این کیک که ناشی از پخش شدن مخلوط میوه های خشک در سراسر کیک است، انتخاب شده باشد. به گزارش پرشین وی به صورت سنتی با مخمر طبخ می شود و ظاهر و بافتی شبیه نان داد.

البته امروزه در تهیه این کیک دیگر از مخمر استفاده نشده و بیشتر به شکل کیک میوه ای چسبناک و حجیم عرضه می شود که به راستی خوشمزه است، به خصوص اگر در هنگام صرف کیک، روی آن به میزان کافی کره بزنید!

مواد لازم

  • ۴۰۰ گرم میوه خشک مخلوط
  • ۳۰۰ میلی لیتر چای داغ
  • ۱۰۰ گرم شکر قهوه ای تیره و نرم
  • ۱ قاشق چایخوری ادویه مخلوط
  • ۲۵۰ گرم آرد سلف رایزینگ
  • ۱ عدد تخم مرغ رسمی – زده شده

مرحله به مرحله طرزتهیه کیک بارا بریت

مرحله اول

در کاسه بزرگی میوه خشک ها را ریخته و سپس چای داغ و شکر را به آن اضافه کنید. به محض سرد شدن چای، درب ظرف را پوشانده و اجازه دهید میوه ها یک شبانه روز با شکر و چای خیس بخورند تا نرم شوند.

طرزتهیه کیک بارا بریتخیساندن میوه های خشک در چای

مرحله دوم

روز بعد، از قبل فر را در ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. سپس در این مرحله از طرزتهیه کیک بارا بریت ، یک قالب کیک لوف ۲۱ سانتی متری را با کاغذ روغنی پوشانده و کنار بگذارید.

مرحله سوم : تهیه خمیر

آرد را الک کرده و با ادویه مخلوط کنید، سپس به کاسه میوه های خیس خورده در چای بیافزایید. تخم مرغ زده شده را نیز اضافه کرده و همه مواد را با هم مخلوط کنید.

مرحله چهارم

مواد کیک را به داخل قالب لوف منتقل کرده و در همه قسمت ها به طور مساوی پخش کنید. سپس قالب کیک را به مدت یک ساعت در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا حدی که روی کیک خشک شده و به گزارش پرشین وی پس از فرو کردن سیخ چوبی، تمیز بیرون بیاید.

مرحله پنجم

به محض سرد شدن کیک، آن را از قالب جدا کرده ولی کاغذ را از آن جدا نکنید. کیک بارا بریت به خصوص پس از نگه داشته شدن در یک ظرف در بسته خوش خوراک تر نیز خواهد شد.  سپس آن را برش زده و پس از مالیدن کره یا مارگارین صرف کنید.

خمیر کیک سنتی ولزافزودن تخم مرغ و میوه های خشک به خمیر کیک

جزئیات و نکات بیشتر درباره مواد اولیه در طرزتهیه کیک بارا بریت

میوه خشک

میوه خشک این کیک معمولا شامل مویز، کشمش و ترکیبی از ورقه های میوه های دیگر است. با این حال اگر میوه خشک خاصی است که دوست ندارید، به سادگی می توانید آن را حذف کرده و از ترکیب دلخواه خود به میزان ذکر شده در دستور استفاده کنید.

چای داغ

دقیقا همان است که می خوانید یعنی به یک فنجان چای داغ نیاز دارید تا با آن میوه خشک ها را خیسانده تا کمی باد کنند. این کار به رطوبت بیشتر کیک نیز کمک می کند. به صورت سنتی معمولا از چای غلیظ انگلیسی برای این کار استفاده می شود ولی می توانید از انواع چای های دیگر مثل ارل گری و … نیز استفاده کنید.

شکر قهوه ای تیره و نرم

گرچه مقداری شیرینی در میوه های خشک وجود دارد ولی با این حال می توان از شکر استفاده کرد. در این دستور از شکر قهوه ای استفاده شده ولی اگر شکر سفید نرم و یا دیگر انواع شکر را در دسترس دارید، از آنها استفاده کنید. چرا که در هر صورت در طرزتهیه کیک بارا بریت ، شکر داخل چای حل می شود و تفاوت چندانی در بافت کیک ایجاد نمی کند، البته شکرهای مختلف تا حدی روی طعم نهایی کیک تاثیر می گذارند.

بارا بریتنتیجه نهایی کیک بارا بریت

ادویه مخلوط

یکی از چیزهایی که طعم این کیک را متفاوت کیک های دیگر می کند کاربرد ادویه در آن است. معمولا در سوپرمارکت های انگلستان و دیگر کشورهای بریتانیا نوعی ادویه مخلوط داخل شیشه عرضه می شود که حاوی چند نوع ادویه است. [طبق مواد درج شده در یکی از آنها، این ادویه شامل ۴۰ درصد پودر دارچین، ۳۸ درصد پودر تخم گشنیز، زیره سیاه، جوز هندی چهار درصد و مقدار کمی زنجبیل و میخک است.]  ولی با این حال شما می توانید ادویه مخلوط دلخواه خود را برای طعم این کیک استفاده کنید.

آرد سلف رایزینگ

بارا بریت تقریبا کیکی حجیم است ولی به گزارش پرشین وی اگر به جای آرد ساده از آرد سلف رایزینگ استفاده کنید، نتیجه نهایی پف بیشتری خواهد داشت.

تخم مرغ رسمی

تخم مرغ در طرزتهیه کیک بارا بریت مثل چسب همه مواد را با هم نگه می دارد. سایز تخم مرغ در این دستور چندان مهم نیست ولی توصیه می شود برای تهیه بارا بریت از تخم مرغ رسمی استفاده کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: bakingwithgranny ، amazon

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس