پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ترشی لیته بادمجان کبابی

اشتراک:
ترشی لیته آشپزی و شیرینی
از جمله ترشی هایی که بسیار خوشمزه و سنتی می باشد و در تمام فصل سال از ان استفاده میشود ترشی لیته می باشد. این ترشی با مواد متنوعی درست می شود، و در کنار غذاهای سنتی کشورمان سرو می شود.

از جمله ترشی ها که در تمام فصول قابل استفاده می باشد و بسیار خوشمزه است ترشی لیته می باشد . این ترشی به صورت له شده استفاده میشود .و کسانیکه به بادمجان علاقه ی خاصی دارند این ترشی مناسب ان هاست . برای تند تر شدن ترشی می توانیم چند عدد فلفل تند اضافه کنید.  درست کردن ترشی لیته چرخ شده خانگی در پرشین وی ببینید.

مواد لازم ترشی لیته

▪ بادمجان درشت ده عدد

▪ نصف گل‌کلم متوسط

▪ هویج سه عدد بزرگ

▪ سیر بیست حبه

▪ فلفل سبز کمی ( مقدار فلقل بستگی به ذائقه خودتان دارد که تند دوست داشته باشید یا نه)

▪نمک و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی لیته

بادمجان‌ها را در فر یا کباب‌پز کبابی می‌کنیم تا کاملن پخته شود.(مثل بادمجان کبابی برای میرزاقاسمی) سپس آن‌ها را پوست می‌کنیم و کمی نمک می‌زنیم و روی پارچه می‌چینیم تا آب آن‌ها کاملا گرفته شود.هویج‌ها را رنده کرده و نمک می‌زنیم و روی پارچه می‌ریزیم تا آب آن گرفته شود.گل کلم و سیر و فلفل را هم خرد کرده و نمک زده و روی پارچه می‌ریزیم تا آب آنها هم گرفته شود.( یک نصف روز باید مواد به همین حالت بمانند).

ترشی لیته‫ ترشی بادمجان
ترشی لیته بادمجان کبابیانواع ترشی های خوشمزه

سپس بادمجان‌ها را ساطوری کرده و در ظرفیریخته و همه مواد را به آن اضافه می‌کنیم و سرکه روی آن می‌ریزیم.این ترشی چون با بادمجان کبابی درست شده و عطر و طعم بادمجان کبابی را دارد ادویه ترشی به آننمی‌ریزیم فقط کمی زردچوبه و سیاه دانه به آن اضافه می‌کنیم.نمک آن را هم بچشید چون مخلفات آن نمک زده شده بوده ممکن است به نمک کمی نیاز باشد.این لیتهبسیار ملایم و خوش طعم است.

اشپزی انلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آشپزی
بیشتر >
فرادرس