چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

طرز تهیه مگنولیا موزی ، پودینگ آسان و خوشمزه قنادی معروف نیویورک

اشتراک:
طرز تهیه مگنولیا موزی آشپزی و شیرینی
با آموزش آسان و طرز تهیه مگنولیا موزی که یکی از دسرهای خوشمزه و معروف برگرفته از قنادی سرشناس نیویورک است ، آشنا شوید.

اگر از طرفدارن پودینگ به خصوص پودینگ موزی باشید، پس شاید بد نباشد دسر مگنولیا موزی و یا به بیان دیگر پودینگ موزی مگنولیا را امتحان کنید! در زیر با طرز تهیه مگنولیا موزی آشنا خواهید شد.

طرز تهیه مگنولیا موزی

دسر مگنولیا موزی در حقیقت نام برگرفته شده از نوعی پودینگ موزی است که در یکی از قنادی های معروف نیویورک به نام مگنولیا تهیه می شود و به گزارش پرشین وی از آنجا که طرفدران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده به صورت کلی به آن دسر مگنولیا موزی گفته می شود.

قنادی معروف مگنولیا در نیویورک اولین بار در سال ۱۹۹۶ در محله وست ویلج منهتن افتتاح شد و برای کاپ کیک ها و پودینگ موزی اش معروف است. این کمپانی در کتاب آشپزی خود طرزتهیه این دسر را آموزش داده که شما نیز می توانید با فراهم کردن مواد اولیه مشابه و یا نسبتا مشابه آن را در منزل امتحان کنید.

مواد لازم:

  • ۱ قوطی کنسرو شیر عسلی تغلیظ شده (حدود ۳۹۰ گرم)
  • یک و یک دوم فنجان آب یخ
  • یک بسته پودر پودینگ وانیلی فوری (حدود ۱۰۰ گرم)
  • ۳ فنجان خامه (ویپینگ کریم)
  • ۴ فنجان تکه های حلقه ای موز
  • ۱ بسته ویفر وانیلی (معادل ۳۴۰ گرم)
طرز تهیه مگنولیا موزیمگنولیا موزی پودینگ موزی دسر معروف قنادی مگنولیا نیویورک

طرزتهیه:

مرحله ۱: در یک ظرف بزرگ شیر عسلی را با همزن برقی همزده و در عین حال به آرامی آب را اضافه کنید (البته با همزن دستی هم می توانید این کار را انجام دهید.). پودر مخلوط پودینگ آماده را اضافه کرده و خوب میکس کنید.سپس درب پودینگ را پوشانده و به مدت ۴ ساعت و یا یک شبانه روز در داخل یخچال قرار دهید تا سفت شده و جا بیفتد.

مرحله ۲: طبق دستور طرز تهیه مگنولیا موزی ، با همزن برقی خامه را همزده تا به شکل قله های کوچک درآید. به گزارش پرشین وی سپس آن را با پودینگ در هم یکی کنید تا رنگی از پودینگ دیگر دیده نشود.

مرحله ۳: در این مرحله نوبت چینش مواد است. طبق دلخواه یک کاسه بزرگ، کاسه پایه دار مخصوص دسر و یا تعدادی لیوان و یا کاسه سرو کوچک آماده کرده و به نوبت ابتدا یک لایه ویفر، سپس تکه های موز و سپس پودینگ بریزید و این چینش را تا پر شدن ظرف و یا لیوان هایتان ادامه دهید تا پر شود.

مرحله ۴: با یک پلاستیک و یا سلفون به خوبی روی دسر را محکم بپوشانید و سپس آن را به مدت ۴ الی ۸ ساعت داخل یخچال نگه دارید. اختیاری: هنگام سرو روی آن را با مقداری موز و ویفر اضافه تزئین کنید.

دسر معروف قنادی نیویورکمرحله در هم یکی کردن خامه با پودینگ و چینش ویفر و موز و پودینگ

سوالات رایج درباره طرز تهیه مگنولیا موزی

آیا می توانم پودینگ موز مگنولیا را جلوتر آماده کنم؟

بله می توانید آن را در زمان  جلوتر از زمان مد نظرتان برای سرو آماده کنید چرا که در واقع مطابق با دستور طرز تهیه مگنولیا موزی ، این دسر زمان زیادی برای سفت شدن در یخچال نیاز دارد بنابراین می توانید کار آماده کردن این دسر را یک یا دو شب قبل از سرو آماده کنید. گرچه مرحله همزدن و قرار دادن آن داخل یخچال را می توانید از قبل انجام دهید ولی مرحله چیدمان آن در ظرف مد نظر به همراه موز را تنها ۴ الی ۸ ساعت قبل سرو انجام دهید.

دسر مگنولیا موزی چقدر ماندگاری دارد؟

به محض چیدمان دسر با موز و ویفر یا بیسکوییت، بهتر است آن را در طی ۴ تا ۸ ساعت مصرف کنید. البته مطمئنا می توانید درست بعد از چیدمان صرف کنید ولی در این مدت پودینگ می تواند بافت ویفر را نرم تر و کیکی تر کند.

بعد از ۸ ساعت نیز موزهای دسر کم کم شروع به سیاه شدن می کنند و ویفرها بیشتر از حد لازم نرم شده و بافت خیس پیدا می کنند، به گزارش پرشین وی بنابراین پیشنهاد می کنیم دیرتر از این مدت آن را سرو نکنید.

پودینگ موز خوشمزهظرف دسر می تواند به صورت یک ظرف بزرگ و یا ظرف های کوچک انفرادی باشد

چطور از سیاه شدن موزها در طرز تهیه مگنولیا موزی جلوگیری کنیم؟

می توانید تکه های موز را در یک آب میوه اسیدی قوطه ور کرده و یا سطح روی آن را با آب میوه اسیدی برس بزنید. ولی در نتیجه این کار تغییراتی در طعم موز به وجود می آید که ممکن است برای برخی از دسرها خوشایند نباشد. در این مواقع می توانید از آب استفاده کنید البته به اندازه آب میوه اسیدی جواب نمی دهد ولی با این حال روند قهوه ای شدن موز کندتر می شود.

در واقع اکسیداسیون میوه موجب سیاه و قهوه ای شدن آن می شود. شما می توانید با حذف اکسیژن یا هوا این فرآیند را کند کنید. در این دسر می توانید با پوشاندن محکم و کامل پودینگ از قرار گرفتن موزها در معرض هوا اجتناب کنید. اگر قصد دارید روی دسر را نیز با موز تزئین کنید، پیشنهاد می کنیم آن را درست قبل از مصرف به دسر اضافه کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: therecipecritic

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آشپزی
بیشتر >
فرادرس