چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرز تهیه ترافل شکلات تلخ به سبک سنتی فرانسوی

اشتراک:
طرز تهیه ترافل شکلات تلخ آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه ترافل شکلات تلخ آشنا خواهید شد که یکی از شیرینی و دسرهای سنتی فرانسوی محوسوب می شود، روش تهیه آن در منزل بسیار آسان است و تعداد مواد اولیه بسیار کمی نیز دارد.

ترافل فرانسوی متشکل از گاناش شکلات تلخ مذاب و آغشته در پودر کاکائو می تواند یک شیرینی بسیار عالی و متفاوت از شیرینی های دیگر باشد. در زیر با طرز تهیه ترافل شکلات تلخ سنتی فرانسوی و تمام ریزه کاری های مفید آن آشنا خواهید شد.

طرز تهیه ترافل شکلات تلخ

ترافل شکلات تلخ از جمله شیرینی های سنتی فرانسویست که به محض امتحان کردن آن دیگر طعم آن فراموشتان نخواهد شد. دستور تهیه ارائه شده در زیر بسیار خوشمزه است و به گزارش پرشین وی حتی برای عاشقان شکلات و کاکائو نیز بسیار راضی کننده است.

دسر زیر می تواند یک هدیه  دلپذیر و تاثیر گزار و یا شیرینی مناسبی برای مهمانی ها و جشن ها باشد ولی صرف نظر از تمام این موارد، یکی از بهترین ویژگی های آن این است که می توانید خودتان به سادگی در منزل تهیه کنید و مواد اولیه بسیار زیادی نیز ندارد.

راز اصلی در موفقیت آمیز شدن ترافل فرانسوی این است که گاناش صاف و مناسبی تهیه کرده و همچنین از تکنیک های مناسب رول کردن مواد استفاده کنید. هیچ یک از این دو مورد سخت نیست و با تمرین آسان و آسان تر می شود تا حدی که دیگر ممکن است از آسانی تهیه چنین شیرینی خوشمزه ای تعجب کنید.

آموزش طرز تهیه ترافل شکلات تلخمواد اولیه تهیه ترافل سنتی فرانسوی

مواد لازم:

  • دو سوم پیمانه خامه غلیظ
  • ۳۴۰ گرم کاکائو تلخ و شیرین ، ریز خرد شده
  • ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص
  • یک سوم پیمانه پودر کاکائو تلخ

مراحل طرز تهیه ترافل شکلات تلخ

مرحله اول: همه مواد را گردآوری کنید.

مرحله دوم: خامه غلیظ را در یک ماهیتابه کوچک روی شعله متوسط حرارت دهید تا داغ شده و روی آن حباب ظاهر شود ولی نباید کاملا به جوش بیاید. فورا خامه را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: شکلات ریز خرد شده و عصاره وانیل را به خامه اضافه کرده و به گزارش پرشین وی با یک قاشق چوبی هم بزنید تا گاناش کاملا یک دست و نرم شود.

طرز تهیه ترافل شکلات تلخگرم کردن خامه و افزودن مواد دیگر

مرحله چهارم: ماهیتابه را به یخچال منتقل کنید تا گاناش تا زمان استفاده آنقدری سفت شود که بتوانید آن را به شکل توپ رول کنید. از فریزر استفاده نکنید چرا که در این صورت دیگر گاناش کارآیی نخواهد داشت.

مرحله پنجم: ترافل ها را به اندازه یک قاشق چایخوری بردارید که همگی آنها یک اندازه شوند و سپس با دست به سرعت به آن شکل دهید تا گاناش ها به شکل توپ درآیند.

ترافل فرانسویتهیه گاناش شکلاتی و خنک کردن آن

مرحله ششم: در این مرحله از طرز تهیه ترافل شکلات تلخ اگر گاناش خیلی گرم شد و قابلیت فرم دهی نداشت، آن را دوباره چند دقیقه به یخچال برگردانید تا سفت شود. باید توپی کردن گاناش را به سرعت انجام دهید تا حرارت دستانتان موجب آب شدن شکلات ها نشود. همچنان که در حین آماده کردن توپ های شکلاتی هستید، آنها را در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

مرحله هفتم: پودر کاکائو را داخل ظرف کم عمق بریزید، سپس توپ های شکلاتی خنک شده را برداشته و فورا داخل پودر کاکائو بغلتانید تا به صورت یک دست تمام پودر سطح توپ های شکلاتی را بپوشاند. سپس بشقاب ترافل ها را به یخچال برگردانده و قبل سرو بگذارید مجددا خنک شود.

آموزش ترافل شکلاتیتوپی کردن گاناش و غلطاندن در پودر کاکائو

نکات مفید در حین آماده کردن ترافل ها

نکته شماره ۱: یکی از رازهای خوب درآوردن ترافل ها این است که به سرعت کار کنید و تمام بشقاب و وسایل مورد نظرتان نیز خنک باشد. همچنین با آبکشی دست زیر آب سرد دست ها را خنک کرده و قبل از رول کردن شکلات ها دست هایتان را خشک کنید.

نکته شماره ۲: در طرز تهیه ترافل شکلات تلخ ، استفاده از قاشق چوبی به جای قاشق فلزی موجب می شود دمای گاناش فورا افت نکند. اگر قاشق زیاد سرد باشد شکلات ها به خوبی در خامه آب نشده و به گزارش پرشین وی تکه های جامد باقی می ماند و مجبور خواهید شد دوباره این کار را تکرار کنید.

تغییراتی که می توانید در دستور تهیه ترافل شکلاتی فرانسوی ایجاد کنید:

  • اگر کاکائو بسیار تلخ برای ذائقه تان بیش از اندازه قوی است، می توانید آن را با کاکائو نیمه تلخ جایگزین کنید.
  • به جای غلطاندن ترافل ها در پودر کاکائو می توانید در خاک قند و یا شکر قنادی بغلطانید.

نحوه نگهداری ترافل های شکلاتی

ترافل های آماده شده را داخل محفظه در بسته در یخچال به مدت پنج روز نگهداری کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: thespruceeats

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس