خواص چاي سياه+عکس

چاي سياه ؛‌ ضد آلزايمر است دانشمندان انگليسي در تحقيقات بلند مدت خود متوجه تاثير چاي سياه بر جلوگيري از بيماري آلزايمر شده اند. اين محققان معتقدند نوشيدن دو فنجان چاي سياه در روز خطر زوال عقل را تا 55 درصد کاهش مي دهد و کساني که هر روز بين شش تا ده ليوان چاي […]

چاي سياه ؛‌ ضد آلزايمر است

دانشمندان انگليسي در تحقيقات بلند مدت خود متوجه تاثير چاي سياه بر جلوگيري از بيماري آلزايمر شده اند.

 خواص چاي سياه

اين محققان معتقدند نوشيدن دو فنجان چاي سياه در روز خطر زوال عقل را تا 55 درصد کاهش مي دهد و کساني که هر روز بين شش تا ده ليوان چاي سياه مي نوشند تا شصت و سه درصد کمتر از بقيه در معرض خطر ابتلا به بيماري آلزايمر قرار مي گيرند.

به گفته دانشمندان برخلاف آن چه که پيش از اين تصور مي شد اين تاثير به کافئين مربوط نمي شود و به «پلي فنول»ها يعني آنتي اکسيدانهاي طبيعي بستگي دارد که در چاي وجود دارند و به همين دليل قهوه نمي تواند تاثير چاي را بر مغز انسان داشته باشد.

محققان با يادآوري اين موضوع که چاي سياه  يک نوشيدني ارزان و بسيار رايج است مي افزايد اين اميد وجود دارد که چاي مانع بروز بيماري فراموشي در انسانها شود.

انگليسي ها روزانه به طور متوسط 168 ميليون فنجان چاي سياه  مي نوشند ولي آن را با شير مخلوط مي کنند که آنتي اکسيدانها را بي اثر مي کند./5051

جام جم آنلاين

مطالب مرتبط:

خاصيت شگفت انگیز چاي سبز با عسل

چطور چاي سبز را دم کنيم

چاي سبز بخوریم یا نخوریم؟

آیا چاي لاغري واقعا لاغر مي‌کند؟

گران‌ترين و پرخاصيت ‌ترين چاي جهان

كدام چاي را بخريم؟ كدام چاي را بخوريم؟

خواص چاي سياه+عکس

    مطالب مرتبط: