پخت 2 غذای بدون گوشت وسریع

خورش باقالا قاتق مواد لازم: شبد: 1 پیمانه تخم مرغ: 3 تا 5 عدد فلفل سیاه: به مقدار لازم روغن مایع: به مقدار لازم باقالی کشاورزی: 600 گرم سیر: 40 گرم نمک: به مقدار لازم زردچوبه: به مقدار لازم ابتدا سیر را خرد کرده کمی تفت می دهیم .سپس زردچوبه را اضافه می کنیم کمی […]

پخت 2 غذای بدون گوشت وسریع
خورش باقالا قاتق
مواد لازم:
شبد: 1 پیمانه
تخم مرغ: 3 تا 5 عدد
فلفل سیاه: به مقدار لازم
روغن مایع: به مقدار لازم
باقالی کشاورزی: 600 گرم
سیر: 40 گرم
نمک: به مقدار لازم
زردچوبه: به مقدار لازم
ابتدا سیر را خرد کرده کمی تفت می دهیم .سپس زردچوبه را اضافه می کنیم کمی سرخ می کنیم. سپس لوبیا کشاورزی یا پاچ باقالا را اضافه می کنیم و دوباره تفت می دهیم..فلفل و نمک و شوید را اضافه می کنیم .در آخر ۲ لیوان آب به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا به جوش بیاید بعد زیرش را کم می کنیم . آب خورش که کم شد تخم مرغ ها را اضافه می کنیم ..معمولا تخم مرغ ها را هم نمی زنند و می گذارند به همان شکل فرم بگیرد… اما من ۳ عدد تخم مرغ را کاملا در خورش هم زدم و ۲ تای دیگر را توی خورش انداختم در قابلمه را کمی باز گذاشتم و صبر کردم تا تخم مرغ ها فرم پیدا کنند.
نکته
آب این خورش باید کم باشد.اگر در آخر خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش به خورش اضافه کنید.سیر را اگر خوب سرخ کنید خورش خوشمزه تر و خوشرنگ تر می شود به نظر من اگر کمی از سیر را نگه دارید و با زردچوبه خوب سرخ کنید و به خورش اضافه کنید بهتر است.

ابتدا سیر را خرد کرده کمی تفت می دهیم سپس زردچوبه را اضافه می کنیم.

سپس لوبیا کشاورزی یا پاچ باقالا را اضافه می کنیم و دوباره تفت می دهیم..

فلفل و نمک و شوید را اضافه می کنیم.

در آخر ۲ لیوان آب به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا به جوش بیاید بعد زیرش را کم می کنیم.

آب خورش که کم شد تخم مرغ ها را اضافه می کنیم

می توانید مقداری از سیر را کنار گذاشته و برای تزیین استفاده کنید.
…………………………………………………………………..

سیب زمینی سرخ کرده با سس سیر و سبزیجات معطر
مواد لازم:
سیب زمینی: 400 گرم
روغن مایع: به مقدار کافی
نمک: به مقدار لازم
سس سبزیجات معطر: به مقدار لازم
سیب زمینی سرخ کرده با سس سیر و سبزیجات معطرابتدا سیب زمینی را خوب بشویید. پوست بگیرد و به اندازه درشت خلال کرده و توی ظرف آب سرد ریخته تا سیاه نشود. و نشاسته آن گرفته شود. بعد از 1 تا 2 ساعت سیب زمینی ها را با دستمال خوب خشک کنید. در روغن داغ فراوان سرخ کنید .مقداری نمک ته ظرف بریزید.سپس زیر شعله را کمی بیشتر کنید تا کمی آب سیب زمینی ها تبخیر شود. سپس در ظرف را گداشته زیر حرارت را کم کرده تا سیب زمینی ها مغزپخت شوند. و سریعتر آماده شوند و رنگشان هم طلایی شود. 3تا5 دقیقه قبل از آماده شدن آنها در ظرف را بردارید.
توی ظرفی بریزید سس سبزیجات را روی آن بریزید و تزیین کنید.
#*#زمانی که سیب زمینی ها سرخ شد توی ظرفی ریخته و تا زمانی که حرارت دارد می توانید نمک به آن اضافه کنید. و نمک در اثر گرما جذب سیب زمینی می شود و سیب زمینی خوشمزه تر می شود و نرم تر.

ابتدا سیب زمینی را خوب بشویید. پوست بگیرد و به اندازه درشت خلال کرده و توی ظرف آب سرد ریخته تا سیاه نشود. و نشاسته آن گرفته شود.

بعد از 1 تا 2 ساعت سیب زمینی ها را با دستمال خوب خشک کنید. در روغن داغ فراوان سرخ کنید .مقداری نمک ته ظرف بریزید.سپس زیر شعله را کمی بیشتر کنید تا کمی آب سیب زمینی ها تبخیر شود. سپس در ظرف را گداشته زیر حرارت را کم کرده تا سیب زمینی ها مغزپخت شوند. و سریعتر آماده شوند و رنگشان هم طلایی شود. 3تا5 دقیقه قبل از آماده شدن آنها در ظرف را بردارید.

توی ظرفی بریزید سس سبزیجات را روی آن بریزید و تزیین کنید

www.cookery.ir

پخت 2 غذای بدون گوشت وسریع

برچسب ها:
    مطالب مرتبط: